Eurofertil Tüp Bebek Merkezi - İstanbul Tüp Bebek Merkezi

İSTANBUL TÜP BEBEK MERKEZİ


Eurofertil Tüp Bebek Merkezi

@tupbebek.isim
Facebook'da Paylaş
Telefon:0 216 47 47 047 (Pbx)
Telefon 2:0 216 444 0 983
Eposta:info@eurofertil.com
Web:www.eurofertil.com
Faks:0 216 47 47 040
Adres:Nuhkuyusu Caddesi No:90 81190 Altunizade / İstanbul - Türkiye
@tupbebek.isim
Kroki için resme tıklayınız


Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Foto Galeri

@tupbebek.isim @tupbebek.isim @tupbebek.isim


Daha Büyük Görüntüle

Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Videolar

Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Hakkında

MERKEZİMİZ

EUROFERTIL fikri 1999 yılında Almanya'da doğmuştur. O zamana kadar Türkiye de olmayan sadece kısırlık tanı ve tedavisi konusunda çalışacak müstakil bir merkez kurma düşüncesi İstanbul’da hayata geçirilmiştir. O tarihlerde Düsseldorf Üniversitesi Kadın Hastalıkları Kliniği tüp bebek bölümünde çalışan Dr. Hakan Özörnek projenin medikal sorumluluğuna getirilmiştir.2001 yılı Nisan ayında ruhsat alan EUROFERTIL hasta kabulüne başlamış ve en üst düzeydeki hizmet kalitesi ve farklı yaklaşımıyla binlerce ailenin çocuk sevinci yaşamasına yardımcı olmuştur.

EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi 9 yılı aşkın tecrübesi ile kısırlık tanı ve tedavisinde en son bilgi ve teknolojiyi Türk halkının hizmetine sunmaktadır.

TÜP BEBEK LABORATUVARIMIZ

Tüp bebek merkezlerinin en önemli yeri, yani işin mutfağı embriyoloji laboratuvarıdır. Burası yumurta ile spermin buluştuğu, döllenme ve bölünmenin gerçekleştiği, embriyonun anne adayına transferine kadar geliştirildiği yerdir.

Embriyoloji laboratuvannın kalitesi gebelik oranlarının yüksek olmasını sağlayan en önemli faktördür. EUROFERTIL embriyoloji laboratuvarı dünyada geliştirilmiş en son model cihazlarla donatılmıştır. Burada amaç sperm ve yumurta hücrelerine mümkün olduğunca vücut içindeki ortamın aynısını sağlayabilmektir. Laboratuvar ve günlük kullanılan malzeme sürekli kalite kontrolünden geçirilmektedir.

Bu laboratuvarların hava kalitesi gebelik oranlarını etkilediğinden hava çeşitli filtre sistemleriyle temizlenmekte, aynca CODA sistemi kullanılarak havadaki zararlı olabilecek gazlar da tutulmaktadır. Çok önemli olan bir diğer konuda laboratuvar güvenliğidir. Kapısı ancak manyetik kart sistemiyle açılabilmekte ve sadece yetkili personel özel giysileriyle bu laboratuvara girebilmektedir.

 

KRYO LABORATUVARIMIZ

Dondurma teknoloisindeki gelişmeler son derece yüksek başarılı bir kryo programı sunmamızı sağlıyor.

Bir IVF tedavisinde artan embriyolar, sizin onayınız alındıktan sonra, gelecekteki olası bir embriyo transferi için dondurularak depolanabilir. Dondurularak saklanan embriyolar gerektiğinde, çözülerek transfer edilir. Bu çözme işlemi esnasında embriyoların yaklaşık %95 i canlılığını korur.

TESE sonucu elde edilen testis dokuları da dondurularak saklanır.

Dondurma işleminin sperm hücrelerine bir zararı yoktur. Bu sayede bir operasyonla hem sperm hücresi bulunmuş hem de mikroenjeksiyon işleminde kullanılacak spermler depolanmış olur.Tıbbi zorunluluk hallerinde sperm ve yumurta hücreleri dondurulabilir.Özellikle kanser tedavisi yapılacak hastaların hücrelerinin dondurulması onların ileride üreme şanslarını sürdürmelerine olanak sağlar.

 

ANDROLOJİ LABORATUVARIMIZ

Sperm analizi hastalarımızın yarısında bizi kesin tanıya götüren önemli bir testtir. Güvenilir sonuçlar ancak yüksek kalitede laboratuvarlarda elde edilir.

Çocuk isteyen çiftlerin yarısında sebep erkek kısırlığıdır. Bunun tespitinde sperm analizi çok önemlidir zira yapılacak tedavinin şekli büyük ölçüde sperm testi sonucuna bağlıdır. O nedenle sperm testi son derece titizlikle ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. EUROFERTIL'de sperm analizi şu noktalara özellikle dikkat edilerek yapılır.

Androloji Laboratuvarımız

  • Sperm sayısı ve hareketliliği özel bir sayım kamarasında en az 3 kez sayım yapılarak değerlendirilir.
  • Sperm şeklinin (morfoloji) değerlendirilebilmesi için spermin boyanması gerekmektedir. Boyanan en az 200 adet sperm Kruger Kriterlerine göre değerlendirilir. Morfoloji çok iyi eğitim almış, tecrübeli gözler tarafından değerlendirilirse doğru sonuç verir.
  • Hareketli sperm oranının %75'den daha az olduğu durumlarda, canlı spermlerin oranını belirleyebilmek için spemler özel bir yöntem ile boyanır.

HİZMETLERİMİZ

Tanı

Ultrason

Kadın iç genital organlarının yani yumurtalıklar ve rahmin şekil, büyüklük ve durumlarını görüntülemek için yapılır.

Standart Laboratuvar Hizmetleri

Her türlü hormon analizi, Biyokimyasal, Mikrobiyolojik ve Genetik Analizler.

Androloji Laboratuvar Hizmetleri

Sperm analizi (Sayı, hareketlilik, şekil, canlılık) ve aşılama için sperm hazırlanması.

Tanısal Hiseroskopi

Rahim içinin gözle incelenmesidir. Doğumsal bozukluklar, myom, polip, yapışıklıklar ve enfeksiyon tespit edilebilir.apılır.

Temel Tedaviler

Yumurtlama Tedavisi

Ovülasyon indüksiyonunun prensibi, genellikle bir yumurta üreten yumurtalıkların uyarılarak birden fazla yumurta elde edilmesi ve takiben cinsel ilişki ile döllenmenin sağlanmasıdır.

Aşılama

Aşılamanın amacı, kadın partnerin rahmine önceden eşinden alınıp hazırlanarak iyileri seçilmiş bir miktar spermi yerleştirmek ve bu sayede döllenmeyi kolaylaştırmaktır.

Yardımla Üreme Teknikleri

Tüp Bebek

Basit anlatımla, IVF’de yumurtalıktan bir çok yumurta toplanır, erkekten alınan sperm ile laboratuarda döllenir ve embriyo olarak gelişenlerden bir bölümü seçilerek transfer edilir.

Klasik tüp bebek: Çok sayıda yumurta geliştirilen, yüksek dozda ilaç kullanılan yöntem.

Konforlu tüp bebek: Düşük doz ilaçlarla, daha az yumurta geliştirilen daha az kan kontrolü yapılan yöntem.

Doğal tüp bebek: Normal adet dönemindeki yumurtayı geliştirip o yumurta ile tüp bebek yapılan yöntem.

İlaçsız tüp bebek (IVM): İlaç kullanmaksızın yumurtalar tam olgunlaşmadan toplanıp laboratuvar şartlarında olgunlaştırılıp sonra tüp bebek yapılan yöntem

Mikroenjeksiyon (ICSI)

Mikroenjeksiyonda tek bir sperm yumurtanın içine çok özel bir mikroskop sistemi yardımı ile enjekte edilir. Özellikle erkek kısırlığında çok yararlı bir yöntemdir.

Preimplantasyon Genetik Tanı

Tüp bebek tedavisi sonucu oluşan embryoların genetik olarak incelenmesi ve sadece sağlam olanlarınla hamile kalınmasına müsaade edilmesidir.

Embriyoların Dondurulması (KRYO)

Kryo, embriyoların dondurularak saklanmasıdır. Bir IVF siklusunda artan embriyolar, hastanın onayı alındıktan sonra, daha sonraki olası bir embriyo transferi için dondurularak depolanır.

Testisten Sperm Kazanımı (TESE)

TESE ejakülatında (menide) hiç sperm hücresi bulunmayan hastalarda, testislerden alınan dokudan sperm elde edilmesidir.

Yumurta Dondurma

Özellikle kanser tedavisi öncesi yumurtalar dondurularak radyoterapi veya kemoterapi sonrası kısırlığın önüne geçilebilir. Böylece kanserden kurtulan kadın anne olma şansını yitirmemiş olur.

 

EKİBİMİZ

Dr. Hakan Özörnek Medikal Direktör

İstanbul'da doğdu. 1984 yılında İstanbul Erkek Lisesi'nden, 1990 yılında da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Yozgat'ta mecburi hizmetini tamamladıktan sonra sekiz ay Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı'nda asistan olarak çalıştı. Kasım 1993 - Şubat 1999 tarihleri arasında Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesi Kadın Hastalıkları Kliniği'nde uzmanlık eğitimi aldı. Aynı süre dahilinde bölümün tüp bebek ekibinde yer aldı. On sekiz ay süre ile tüp bebek laboratuvarı sorumluluğu yaptı. Chicago'da Andrology Laboratory Services'de androloji üzerine, Basel Üniversitesi Kadın Kliniği'nde reprodüktif endokrinoloji ve yardımcı üreme teknikleri üzerine, Boston IVF'de tüp bebek merkezi kalite sistemleri üzerine çalışmalarda bulundu.

Yurtdışı kongrelerde sunulmuş birçok tebliği, uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır ve birçok uluslararası ödül kazanmıştır. New York Academy of Sciences, ASRM, ESHRE, Alman Jinekoloji Derneği, Alman Üreme Tıbbi Derneği,TJOD, TSRM, ISMAAR, ISRI, MİJİD, İstanbul Jinekoloji Derneği ve Türk infertilite Vakfı'na üyedir. Halen EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi'nin medikal sorumluluğunu yürütmektedir

 

Dr. Elif Ergin Laboratuvar Direktörü

1967 yılında Trabzon'da doğdu. 1991 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Yozgat ve İstanbul'da çeşitli Sağlık Bakanlığı kadrolarında pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra 1997 Ekim ayında Düsseldorf Üniversitesi Tüp Bebek Bölümü'nde klinik embriyoloji eğitimine başladı. Şubat 1998 – Şubat 1999 tarihleri arasında aynı bölümün Embriyoloji ve Androloji Laboratuvarları'nda çalıştı. Çalışmalarını bir süre Zentrum für Reproduktionsmedizin'de sürdüren Dr. Ergin halen EUROFERTIL’in laboratuvar sorumluluğunu yürütmektedir

 

Dr. Nalan Dayan Anestezi Uzmanı

1966 yılında İstanbul'da doğdu. 1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1992-1995 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalıştı. Bu sırada yürüttüğü çalışması ile Tübitak Genç Araştırmacı Ödülü aldı. Aynı çalışma The Journal of Pharmacology and Experimental Therapy dergisinde yayınlandı. 1996-2000 yılları arasında Haydarpaşa Numune Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği'nde uzmanlık eğitimi aldı. Yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda makale ve tebliğleri vardır. Uzmanlık eğitimi sonrasında 4 yıllık özel hastane deneyimi olan Dr. Dayan, halen EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezi'nde Anestezi ve Reanimasyon uzmanı olarak çalışmaktadır.

 

Dr. Alev Özay Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1971 yılında Erzurum'da doğdu. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1999 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak ihtisas aldı. O tarihten beri özel hastanelerde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştı. Şubat 2006'dan beri EUROFERTIL'de uzman jinekolog olarak görev yapmaktadır.

 

Bio. Zeynep Öztel Klinik Embriyolog

Embriyolog1979 yılında İstanbul'da doğdu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Öğrencilik döneminde Haydarpaşa Numune Hastanesi Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarlarında çalıştı. Ekim 2001 - Mart 2002 tarihleri arasında Deneysel Tıp Araştırma Merkezi'nde çalışan Öztel 2002'de EUROFERTIL'e katılmıştır. 2005 yılında Embriyoloji sertifikası almıştır. Halen Embriyoloji Süpervizörlüğü görevindedir

 

Dr. Uğur ÖZALP Üroloji Uzmanı

1973 yılında Antalya'da doğdu. Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde, uzmanlık eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilimdalında tamamladı.Çeşitli özel hastanelerde görev alan Dr. Özalp'in özel ilgi alanları endoüroloji (endoskopik ürolojik cerrahi), ESWL ( taşkırma), İnfertilite - Androloji , Nöroüroloji ve jinekolojik ürolojidir. Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği, Türk Tabipler Birliği ve Ürolojik Cerrahi Derneğine üye olan Dr. Uğur Özalp Temmuz 2011 den beri EUROFERTIL'de üroloji uzmanı olarak görev yapmaktadır

 

Emel ATASEVER Klinik Embriyolog

1982 yılında Tekirdağ da doğdu.2004 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler bölümünü başarı ile bitirdi. Kasım 2004 ve Ağustos 2007 tarihleri arasında İstanbul EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezinde görev yaptı. 2006 yılında embriyoloji sertifikasını aldı. 2007 - 2010 arasında Gaziantep’teki bir Tüp Bebek Merkezinde embriyoloji ve androloji laboratuar sorumlusu olarak çalıştı. Halen EUROFERTIL Tüp Bebek Merkezinde görevine devam etmektedir

 

Şule BEKTAN Psikolog

1961 yılında İstanbul da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi İlimler - Halkla İlişkiler Fakültesini bitirdi. Newport Internatıonal University USA ‘da Davranış bilimleri üzerine eğitim aldıktan sonra Psikoloji master’ı yaptı. Bir sene Prof. Mehmet Sungur ile kognitif terapi üzerine ayrıca Prof. Şirin Düvenci ile de roscha testi üzerine çalışmalarda bulundu. Kör nokta ve beden dili ile ilgili NLP kurslarına katıldı. Bir süre Çapa Tıp fakültesinde onkoloji servisinde Halkla ilişkiler müdürü olarak görev yaptı. Çapa Tıp Fakültesi Bipolar Yaşam Derneğine üye olan Şule Bektan EUROFERTIL Tüp Bebek merkezinde anne adaylarına psikolojik destek vermektedir

 

Ulaşım

Merkezimize gerek Kadıköy gerekse Üsküdar dan Altunizade den geçen dolmuş veya otobüslerle çok kolay olarak ulaşabilirsiniz. Otobüsle gelen hastalarımız İlahiyat Durağında inmelidirler. Özel araba ile Avrupa tarafından gelecek olan hastalarımız 1. Boğaz köprüsünden geçtikten sonra Altunizade sapağını, Asya tarafından gelecek olan hastalar da Çamlıca sapağını kullanabilirler. Şehir dışından otobüsle gelen hastalarımız Harem de indikten sonra taksi ile 10 dakikada merkezimize ulaşabilirler.

Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Hakkında Yorumlar

Sizin Yorumunuz Nedir?
İstanbul Tüp Bebek Merkezleri